chrome firefox opera safari iexplorer

1 вересня: в Україні розпочався новий навчальний рік

01 вересня 2011 о 10:03

1 вересня в Україні відзначається День знань – початок нового навчального року. Цього року в цей день за шкільні парти сядуть 4 мільйони 200 тисяч учнів, з них 416 тисяч першокласників — для їхніх батьків цей день вперше став вихідним.

Водночас, за даними нового соціального дослідження Інституту ім. Горшеніна, третина опитаних українців вважають, що якість освіти за останній рік погіршилася.

Майже 54% батьків скаржаться, що найчастіше їм доводиться зустрічатися з проблемою постійних зборів грошей на ремонт школи та подарунки вчителям. Ще 40% — незадоволені необхідністю купувати дорогі підручники та навчальні матеріали.

На День знань президент Віктор Янукович візьме участь в урочистостях з нагоди свята у Київській інженерній гімназії.

Прем'єр-міністр Микола Азаров планує виступити в одному з університетів Києва з лекцією про сьогочасну економічну ситуацію та перспективи її розвитку в Україні.

Міністр освіти Дмитро Табачник вранці 1 вересня презентує спільний проект російських і українських учених «Віртуальна школа» в київській середній школі № 25 (це одна з найвідоміших шкіл з російською мовою навчання).

«Віртуальна школа» — це мобільний комп'ютерний клас, який об'єднав в єдину мережу ноутбуки учнів і комп'ютер вчителя. Для цього в класах будуть встановлені спеціальні електронні дошки, на які можна виводити графіки і схеми прямо з комп'ютера, а креслити і писати — за допомогою електронного пера.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини освіти Освічена

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути