chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Україна святкує День вчителя

02 жовтня 2011 о 00:31

Педагоги зі стажем запевняють, що випадкових людей у цій професії не буває — щоб викладати в школі, треба безмежно любити свою справу і розуміти, наскільки це велика відповідальність. Адже вчитель не тільки дає дитині знання, а й бере участь у вихованні, формуванні її особистості, стає для неї прикладом у всьому.

Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО у 1994 році і відзначається 5 жовтня. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня. В 2011 році український День вчителя припадає на 2 жовтня.

Нині в нашій країні працює близько 860 тисяч педагогів, вихователів, науково-педагогічних працівників, управлінців у сфері освіти. Вони навчають понад мільйон дошкільнят, більш як п’ять мільйонів школярів, викладають майже трьом мільйонам студентів.

Втім, за результатами досліджень, проведених Інститутом Горшеніна, лише кожен п’ятий українець вважає професію вчителя престижною. Причина проста: цей фах не дає змоги його представникам забезпечити себе матеріально, вважають 72% опитаних. 68,8% зазначають, що країні потрібна реформа шкільної освіти.

За матеріалами Урядового кур'єру та Ділова мова

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути