chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували медіавиставу Андруховича «Абсент»

19 грудня 2011 о 15:58

«Абсентом» пригостили українців письменник Юрій Андрухович та польські музиканти з гурту «Карбідо». Медіавиставу названу на честь міцного напою представили у столичній консерваторії. Це третя заключна частина трилогії «Самогон. Цинамон. Абсент». Вже три роки поспіль польські музики створюють пісні на вірші українського автора.

Вистава почалася без авторів. Таким — цифровим, зібраним з портретів тисяч людей, побачили поета Юрія Андруховича глядачі у першій частині перфомансу. Автори спеціально задумали грати «Абсент» «за ширмою» для кращого сприймання текстів.

У зеленому светрі, зеленому костюмі, Юрій Андрухович таки вийшов на сцену. Розповідаючи історію життя та кохання свого літературного героя, Стаса Перфецького з роману «Перверзія», він і кричав, і танцював, і навіть співав.

Юрій Андрухович, письменник: "Це, насправді, наче писання книжки, але дещо інший формат. Люди, які це протиставляють, вони це з часом зрозуміють. що у цих наших проектах йшлося, що кожен з нас далі робить те, що він робив, але він знаходить для цього нову форму".

Нова форма читання віршів за Андруховичем уже 3 роки, як передбачає наявність відео та музичного  супроводу. Останнє забезпечують музиканти з Польщі. Третю частину вистави "Карбідо" репетирували в Україні. Для цього знайшли майданчик біля річки Дністер.

Томан Сікора, музикант гурту «Karbido»: "Нам дуже сподобалося там грати. Біля Дністра дуже хмільне повітря і воно позначилося на нас, на нашій музиці. Все вийшло таким живим, характерним навіть більше для України, ніж для нашої рідної Польщі".

Як і обіцяли автори, «Абсент» вийшов загадковим та міцним.

Глядачка: "Таке враження складається, що воно все вляглося в тобі. Відчулося, вдалося цим проникнутися. Я давно такого кайфу не відчувала".

Глядач: "Це — як пригода для мене. Багато слів з вистави я не зрозумів. Але мені надзвичайно сподобалася атмосфера".

Ярослав Ґодун, директор польського інституту у Києві: "У Польщі Андрухович є зіркою. як його можна не читати? Його читають і польською, і українською. Його остання книжка зараз буде перекладена і видана накладом у 5 тисяч екземплярів".

Такими «алкогольними» експериментами співпраця українця та поляків не завершиться. Юрій Андрухович та «Карбідо» готуються до концертного туру українськими містами та вже працюють над новим проектом.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути