chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах презентували документальний фільм про храмобудівництво

21 грудня 2011 о 12:27

Презентацію документального фільму «Храми його життя» у Черкаському обласному драматичному театрі імені Тараса Шевченка глядачі супроводжували оплесками. Адже двосерійна картина розповідає про зведення храмів на Черкащині і головного будівничого — митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

Автором фільму є голова творчого об’єднання «Піраміда», екс–керівник Черкаської облдержтелекомпанії «Рось» Михайло Калініченко, а режисером — Анатолій Бойчук.

«Зняти такий документальний кінофільм мене спонукало відчуття, що у теперішньої влади немає пожертви на благо України, а такі люди, як владика Софроній, — яскравий приклад цієї пожертви. Тому митрополит Черкаський і Канівський став головним героєм», — зазначає в коментарі «Україні молодій» автор Михайло Калініченко.

Фільм розповідає про Свято–Михайлівський собор у Черкасах, який є найбільшим в Україні і який збудований за проектом владики. У картині йдеться й про інші черкаські храми, що були знищені чи закриті радянською владою і які взявся відбудовувати митрополит Черкаський і Канівський. За минулі 20 років, відколи він на Черкащині, в області збудовано, відреставровано та ремонтується 200 храмів. Нині владика Софроній будує у Черкасах 136–метрову дзвіницю, з висоти якої буде видно далеко за околиці обласного центру.

До речі, владика ініціював дослідження архівних документів про червоний терор проти 800 священнослужителів у центрі України, за результатами якого потім було видано книгу. І це теж — яскраве свідчення життєвої позиції цієї людини.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути