chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували пам’ятні монети до Євро-2012

27 грудня 2011 о 13:27

У вівторок, 27 грудня, о 12:00 на НСК «Олімпійський» відбулася презентація серії пам’ятних монет, присвячених чемпіонату Європи з футболу 2012 року, що була випущена Національним банком України.

Монета номіналом 500 гривень виготовлена із золота. Її маса в чистоті 500 гр. Діаметр — 80 мм. Тираж — до 500 штук. Вона є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА.

На аверсі монети розміщено малий державний герб України, угорі — напис «Національний банк України», у центрі — на тлі карти Європи з написами «Київ» та «Варшава» зображено офіційний логотип УЄФА Євро-2012. Він виконаний з використанням кольорової емалі. Під картою номінал монети — 500 гривень. По колу монети зображено силуети архітектурних пам'яток міст, в яких проходитимуть матчі Євро-2012, футболістів, а також зазначені дати проведення ігор.

На реверсі монети на передньому плані зображена динамічна фігура футболіста з м'ячем, а на другому плані два польові гравці та силует воротаря. Також розміщено написи «Фінальні ігри» та «Чемпіонат Європи з футболу 2012».

Ціна цієї монети 350 245 гривень. Її можна придбати у відділеннях Нацбанку та у UniCredit Bank. У продажі вони будуть уже завтра. Іноземці зможуть купити її та вивезти за кордон без проблем.

До речі, це перше було введено  в обіг золоту монету такої ваги.

Окрім того, ввели в обіг 11 срібних пам'ятних монет номіналом 5, 10 та 20 гривень присвячених приймаючим містам Євро-2012 (Київ, Львів, Харків, Донецьк).

У заході візяв участь віце-прем’єр-міністр України – міністр інфраструктури Борис Колесніков та керівництво Національного банку України, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Представники засобів масової інформації ознайомилися зі зразками пам’ятних монет та почули історію їх створення.

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути