chrome firefox opera safari iexplorer

В Кабміні створять спецзону для ЗМІ?

31 січня 2012 о 10:23

У Кабінеті міністрів України не виключають створення спеціальної зони для вільного спілкування журналістів та урядовців.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав прес-секретар прем'єр-міністра України Віталій ЛУК’ЯНЕНКО, виступаючи на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

Перед цим представник в Україні міжнародної організації «Репортери без кордонів» Оксана РОМАНЮК оприлюднила прохання журналістів повернути у Кабінеті міністрів режим допуску до чиновників під час засідань уряду, який існував багато років.

Також журналісти просять не забирати мобільні телефони під час засідань уряду і завчасно повідомляти про брифінги, заплановані під час або після засідань Кабінету міністрів.

В.ЛУК’ЯНЕНКО зазначив, що мобільні телефони сьогодні не забирають. Виняток становить лише початок засідання Кабміну, коли журналісти заходять у залу засідань уряду, а під час засідання уряду користуватися мобільним зв’язком заборонено усім, у тому числі й урядовцям.

Також В.ЛУК’ЯНЕНКО пообіцяв при можливості завчасно інформувати про заплановані брифінги.

Щодо прохання відновити порядок допуску преси до членів Кабінету міністрів він зауважив, що сьогодні розглядається питання створення так званої «мікс-зони», де журналісти зможуть спілкуватися з урядовцями.

За словами прес-секретаря прем’єра, поки що в уряді немає однозначної відповіді на запитання, якою саме має бути ця зона, не надходили пропозиції і від журналістської спільноти.

«Я прошу шановне товариство, журналістів допомогти порадою, кваліфікованою думкою», — сказав він, зауваживши, що насамперед звертається до представників ЗМІ, які акредитовані і постійно працюють у Кабміні.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути