chrome firefox opera safari iexplorer

Третина українських першокласників мають хронічні захворювання

31 січня 2012 о 13:10

Захворюваність дітей шкільного віку в Україні за останніх 10 років зросла на 27%. Про це на нараді керівників спортивних установ 31 січня заявив голова Державної служби молоді і спорту Равіль Сафіуллін.

«За останніх 10 років захворюваність дітей шкільного віку зросла на 27%... Якщо в перших класах налічується більше 30% дітей, які мають хронічні захворювання, то до п'ятого класу цей відсоток зростає до 50%, а до дев'ятого — до 64%», – сказав Сафіуллін. За його словами, сьогодні в Україні серед підлітків від 12 до 18 років близько 6-10% — відносно здорові.

У свою чергу, присутній на засіданні голова Національного олімпійського комітету Сергій Бубка підкреслив, що тільки 6% громадян України мають необхідну кількість рухової активності, тоді як в Україні найвищий рівень куріння в європейському регіоні. «Щодня регулярно курять майже дві третини чоловіків і кожна п'ята жінка. Пробували курити 39% хлопчиків і 18% дівчаток у віці 11-12 років», — сказав Бубка.

Він також відзначив, що сьогодні більше 700 тис. громадян України офіційно зареєстровані як алкоголезалежні і близько 7 з 10 хлопців і дівчат п'ють пиво.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути