chrome firefox opera safari iexplorer

На Херсонщині смертність від туберкульозу зросла на 40%!

03 березня 2012 о 10:16

Туберкульоз недарма називають хворобою соціальною: українці, котрі потерпають від нього, здебільшого не можуть придбати ліки і повністю залежні від їх закупівель за бюджетний кошт.

До спеціалізованих медичних закладів Херсона протягом останнього півріччя минулого року відповідні медикаменти централізовано не надходили, і в місцевій казні коштів на їх придбання не нашкребли також.

Наслідки не забарилися: порівняно з 2010 роком, смертність від туберкульозу в обласному центрі зросла більш ніж на сорок відсотків!

У середньому, половина дітлахів Херсона з тієї само причини вчасно не отримали ін’єкцію протитуберкульозної вакцини і залишилися вразливими для хвороби.

Утім, у «групу ризику» потрапили не тільки школярі, а й рятувальники.

Днями призупинив роботу один з двох міських пунктів обігріву, відкритий МНС у Таврійському житломасиві Херсона — туди по чай з бутербродами та тепло вчащали стільки безхатченків із відкритою формою туберкульозу, що після контакту з ними всіх працівників пункту довелося відправити на обстеження.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути