chrome firefox opera safari iexplorer

Рада схвалила єдиний номер екстреної допомоги 112

13 березня 2012 о 13:56

Тепер надання екстреної допомоги населенню стане можливим за єдиним телефонним номером 112. У першу чергу система буде повноцінно працювати у чотирьох містах — Києві, Львові, Донецьку та Харкові.

Верховна Рада прийняла закон «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером "112». За відповідне рішення проголосували 245 карток народних депутатів, при мінімально необхідних 226 голосах.

Відповідно до закону, замість кількох номерів виклику служб екстреної допомоги, а саме: 101 (пожежна), 102 (міліція), 103 (швидка допомога), 104 (аварійна газова служба) вводиться єдиний телефонний номер 112, за яким можна буде звертатися в усіх екстрених випадках.

На етапі впровадження єдиний телефонний номер 112 буде використовуватися паралельно з існуючими номерами виклику служб екстреної допомоги.

Для забезпечення обробки екстрених викликів оператори центрів 112 будуть мати право використовувати інформацію, що міститься в базах даних операторів телекомунікацій, зокрема: для абонента фіксованого телефонного зв'язку — абонентський номер, прізвище, ім'я, по батькові, найменування та адресу; для абонента рухомого (мобільного) зв'язку — абонентський номер та місцезнаходження на момент здійснення екстреного виклику.

Всі дзвінки будуть прийматися цілодобово, а дзвінки на номер 112 будуть безкоштовними.

Вартість впровадження служби екстреної допомоги населенню «112» обійдеться державі у 503 млн грн.

Також планується, що у першу чергу система буде повноцінно працювати в чотирьох містах України — Києві, Львові, Донецьку та Харкові. А до кінця 2012 року абсолютно у всіх містах України.

Закон, у разі його підписання, набуває чинності наступного дня після опублікування.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути