chrome firefox opera safari iexplorer

В сільських школах не закриватимуть класи з трьома учнями

15 березня 2012 о 08:48

Міністерство освіти та науки пропонує зменшити з 5 до 3 кількість учнів, які можуть вчитися в класах сільських шкіл.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час парламентських слухань «Освіта в сільській місцевості: кризові тенденції та шляхи їх подолання» заявив перший заступник міністра освіти та науки Євген СУЛІМА.

Він зауважив, що Закон України про «Загальну середню освіту» чітко регламентує, що в загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих в сільській місцевості кількість учнів визначається демографічною ситуацією. При цьому, додав Є.СУЛІМА, кількість учнів має становити не менше 5 осіб в одному класі. Перший заступник міністра додав, що більшість освітян пропонують зменшити таку кількість до 3 осіб. «Звертаємося до Верховної Ради внести зміни до закону та встановити менший показник наповнюваності у класах в сільській місцевості», — сказав він.

Є.СУЛІМА також додав, що останнім часом в Україні значно зросла кількість шкіл з малою наповнюваністю учнів в класах. За його словами, вартість утримання одного учня іноді досягає 20 тис. грн. щорічно при фінансовому нормативі 7,5 тис. грн. «В цьому році функціонують 605 шкіл у яких менше 10 учнів, 1460 шкіл з контингентом менше 40 учнів, 2444 закладів, де менше 100 осіб», — додав він.

Розділи: Новини освіти

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути