chrome firefox opera safari iexplorer

Єдиний український підводний човен здійснив історичний вихід за межі майстерні

20 березня 2012 о 17:36

20 березня єдиний український підводний човен «Запоріжжя» U-001 Військово-морських сил України вперше за останні кілька десятків років покинув межі 13-го судноремонтного заводу у Севастополі і вийшов у міську бухту для виконання навчальних завдань.

Як повідомили у Міноборони, в даний час у Севастопольській бухті екіпаж підводного човна виконує навчальні завдання з відпрацювання повсякденної організації життя корабля при стоянці на якорі в морі.

«Через кілька днів Запоріжжя повернеться до заводської стінки, де продовжить підготовку до ходових випробувань», — зазначили в Міноборони.

Повідомляється, що раніше відбулися швартові випробування корабля. «Крім того, з екіпажем Запоріжжя проводяться навчання та тренування», — додали в Міноборони.

Як відомо, за час знаходження підводного човна Запоріжжя у складі ВМС України він через свою незадовільною технічної готовності жодного разу самостійно не виходив у море і не здійснював підводних занурень.

Високопоставлені представники Міноборони і Генштабу України раніше неодноразово заявляли про безперспективність знаходження єдиної субмарини у складі ВМС країни, тим більше, що у складі українського флоту немає офіцерів, а тим більше матросів-підводників, які мають навички підводного плавання в останні 15 років.

Самостійний вихід підводного човна Запоріжжя з заводу планувався ще у травні 2011 року, але був перенесений через виявлені несправності у діючих механізмах.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути