chrome firefox opera safari iexplorer

Студенти вимагають скасувати «комендантську годину» в гуртожитках

23 березня 2012 о 10:17

22 березня у Києві стартувала кампанія проти «комендантської години» в гуртожитках.

Студенти столичних вишів обіцяють до кінця навчального року добитися права приходити в гуртожиток у будь–яку пору доби. Попри те, що міністр освіти і науки Дмитро Табачник запевняв, що написав відповідного листа ректорам ВНЗ, а відтак чергові гуртожитків більше не перешкоджатимуть студентам приходити після опівночі, насправді все залишилося, як і було.

«Пан міністр озвучив гасло про забезпечення цілодобового доступу до місць проживання саме тодi, коли проштовхував новий проект Закону «Про вищу освіту». Утім насправді все залишилося, як і досі: щоб потрапити додому після 12–ї години ночі, треба наперед домовитися з вахтером, заплативши в середньому «таксу» — 20 гривень», — каже «Україні молодій» активіст студентської профспілки «Пряма дія» Андрій Мовчан.

За його словами, у Європі практика, коли кожен студент має власний ключ від вхідних дверей до гуртожитку, давно не нова.

«Приміром, у Німеччині студенти можуть узяти спальний мішок і всю ніч навчатися у студентській бібліотеці, не кажучи про те, щоб будь–коли зайти у власне помешкання. Лист міністра Табачника мав суто декларативний характер. Цим документом не можна зобов’язати ректорів дати вказівку комендантам гуртожитку, тому нині ми вимагаємо, аби цю норму закріпили в положенні «Про гуртожитки», яке затверджує МОН. Маємо гарний приклад Сімферополя, де студенти тамтешнього вишу, попри тиск адміністрації і навіть студради, таки добилися виконання їхніх вимог», — додає Андрiй Мовчан.

Розділи: Новини освіти

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути