chrome firefox opera safari iexplorer

Районну бібліотеку Деснянського району назвуть ім'ям Павла Загребельного

02 квітня 2012 о 11:03

Комісія Київради з питань культури та туризму підтримала звернення Централізованої бібліотечної системи Деснянського району щодо присвоєння Центральній районній бібліотеці № 141 імені видатного українського письменника Павла Загребельного.

Про це повідомила «Рідній країні» прес-служба голови комісії Олександра Бригинця.

«Книжка не буває без імені, просто книжка не існує в природі. Тому й бібліотеки в назві мають асоціюватися з іменами відомих письменників. Згадайте хоча б бібліотеку Ярослава Мудрого, яку всі шукають. Як на мене було б дуже добре, щоб бібліотеки носили імена відомих письменників. Це б не лише давало їм обличчя, а й увічнювало пам’ять відомих українських письменників», — переконаний О. Бригинець.

Депутат розповів, що Централізована бібліотечна система працює над проектом «Відкриваємо Україну», на меті якого популяризація української літератури. Зокрема, особлива увага приділяється популяризації прози П. Загребельного, яка висвітлює героїчне минуле України.

Павло Загребельний — український письменник, Герой України, лауреат Державної премії СРСР, Шевченківської премії, голова Спілки письменників України. Видав збірки оповідань «Учитель», «Новели морського узбережжя», повісті «Марево», «Там, де співають жайворонки», «Долина довгих снів». Написав велику кількість романів: «День для прийдешнього», «Шепіт», «Добрий диявол», «Диво», трилогія «З погляду вічності», «Розгін», за який отримав Державну премію СРСР, 1980р. та багато інших.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...