chrome firefox opera safari iexplorer

Кількість курців в Україні за три роки зменшилася на 1,5 мільйона

03 квітня 2012 о 14:17

За останні три роки в Україні частка курців у віці 12 років і старше зменшилася на 3,3 процентних пункти або більш ніж на 13%.

Усього в 2011 році в Україні палили 8,6 мільйона осіб, на 1,5 мільйона менше, ніж у 2008 році. Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я України, пише Дзеркало тижня.

«Перерахунок даних Держкомстату для осіб старше 18 років показує, що поширеність паління серед дорослих чоловіків у 2011 році становила 46%, серед дорослих жінок — 6%, в цілому — 24%. Серед позитивних тенденцій останніх років особливо слід відзначити зменшення поширеності паління серед молодих жінок (18-29 років) — з 13,3% у 2008 році до 8,5% у 2011 році, або на 36%.

Опитування також показали, що зменшилася кількість осіб, які мають хронічний бронхіт або емфізему легень: з 8,9% у 2008 році до 7,1% у 2011 році, або на 18%.

Дані про смертність вказують також на істотне зменшення кількості смертей від емфіземи легень, астми, інсультів та інших обумовлених тютюном хвороб в останні роки, коли в Україні почався процес скорочення паління", — йдеться в повідомленні.

У МОЗ впевнені, що введення в Україні з вересня 2012 року повної заборони тютюнової реклами, згідно з підписаним президентом Віктором Януковичем законом, введення з жовтня 2012 року попереджень з малюнками на тютюнових пачках, згідно з постановою уряду, звільнення закладів громадського харчування та культури від тютюнового диму, відповідно до законопроекту, нещодавно прийнятого Верховною Радою в першому читанні, здатні підтримати позитивну тенденцію до скорочення паління у нашій країні, що призведе до подальшого скорочення числа хвороб та смертей через тютюн.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути