chrome firefox opera safari iexplorer

Україна – п‘ята у світі за ризиками дефолту

09 квітня 2012 о 17:57

Імовірність дефолту українських єврооблігацій становить майже 45%. Про це розповів президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

"За рівнем кредитно-дефолтних свопів Україна займає 5 місце серед країн з найвищими показниками ризику дефолту. На даний момент у Пакистані, Аргентині, Португалії та Кіпрі ймовірність дефолту вища, ніж в Україні. При цьому ймовірність дефолту у Венесуелі, Ірландії та Єгипті оцінюється нижча, ніж в Україні. А були часи, коли показники кредитно-дефолтних свопів по Україні були на рівні Італії ", – пише експерт у своєму блозі на UBR.UA.

Він нагадує, що ще на початку березня 2012 року кредитно-дефолтні свопи України були на рівні 750 пунктів (сьогодні 840 пунктів, – ред.). Але в міру надходження інформації про функціонування економіки України на початку року свопи почали рости.

«Багато в чому це пов'язано з невизначеністю в переговорах з МВФ. Негативно на кредитно-дефолтні свопи України вплинула і заява агентства Moody's про можливий перегляд суверенного рейтингу України», – відзначає Олександр Охрименко.

Але найбільше нервозності, на його думку, додає відсутність ясності з закупівлями природного газу в Росії. «Занадто багато Україна витрачає валюти на закупівлю газу в Росії, і це суттєво впливає на платіжний баланс України, який поки що не може обійтися без дефіциту», – зазначив аналітик.

Він нагадав, що в квітні 2011 року ситуація з кредитно-дефолтними свопами України була значно кращою. На той момент кредитно-дефолтні свопи по українських єврооблігаціях становили 430 пунктів, що говорило про те, що ймовірність дефолту оцінювалася в 32%.

«Початок 2011 року був періодом надійності. Економіка України нарешті вийшла з кризи, і тепер її чекає тільки підйом, хоча ці надії і виявилися трохи передчасними», – зазначив Охріменко.

Експерт нагадав, що найвищий ризик дефолту в Україні був у квітні 2009 року... До дефолту, що називається, було «рукою подати». Але потім ситуація завдяки грошам МВФ покращилася і небезпека дефолту минула.

У квітні 2010 року, коли після виборів президента завершилися політичні баталії, кредитно-дефолтні свопи України встановилися на рівні 558 пунктів. Хоча цей показник був значно вище 273 пунктів, які були в квітні 2008 року.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути