chrome firefox opera safari iexplorer

У Східниці відбудеться фестиваль повітряних куль

20 квітня 2012 о 15:32

У Східниці з 28 квітня по 2 травня відбудеться всеукраїнський фестиваль повітряних куль «FLYQUEST». Мета фестивалю — популяризація повітроплавання та курорту Східниця.

Участь у фестивалі візьмуть участь 7 команд з цілої України. На участь у фестивалі подала заявку команда з Литви, якщо вони приймуть участь — це буде перший в західній Україні міжнародний турнір з повітряних куль. Східниця на сьогодні єдине місце в Україні, де літають повітряні кулі в горах, повідомив голова оргкомітету Микола Шепітчак.

У програмі турніру передбачені, якщо дозволять погодні умови та напрямок вітру, польоти на повітряних кулях над горами Сколівського та Турківського районів.

Все залежить від силу вітру та від пересування повітряних течій. У випадку штилю, кулі в небо будуть підніматися над Східницею та над прилеглою територією.

Також у програмі турніру буде так звана «робота куль у прив'язному режимі та парад повітряних куль у нічному небі» кулі будуть прив'язані на відкритій місцевості і будуть випускатися на висоту близько 30 метрів і любителі гострих відчуттів матимуть можливість не лише помилуватися кулями, але й піднятися у повітря та оглянути Східницю та її околиці із висоти пташиного польоту.

Кульмінацією фестивалю стане грандіозний парад повітряних куль, які світитимуться, в нічному небі.

Короткий опис турніру

Повітряна куля з учасниками турніру по команді стартує. Пілот розібравшись з вітрами займає потрібний напрямок. Через годину після старту пілот визначає можливе місце посадки аеростата. Після приземлення пілот передає свої координати водію машини підбору. Машина підбору з іншими членами команди вирушає на місце посадки аеростата за даними координатами. Завдання драйвера швидко знайти повітряну кулю та повернутися на старт.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути