chrome firefox opera safari iexplorer

Українські археологи знайшли ще один цінний скарб

17 травня 2012 о 09:28

Під час розкопок на березі річки Чорногузки біля Луцька археологи знайшли скарб із 29 срібних монет. Про це пише «Сегодня».

Як повідомляється, на скарб наткнулися у стіни землянки давньоруських часів: коли щось блиснуло в землі, вчені почали пересівати грунт. Фахівці говорять, що монети — це так звані празькі гроші, викарбувані в кінці XIV — початку XV століття чеським королем Вацлавом IV і Карлом I. За один празький гріш в середньовіччі можна було купити корову. 

«Празькі гроші – це „долар“ XIV-XV століть. Українське слово „гроші“ походить саме від празьких грошів. Зазвичай археологи знаходять одну-дві монети, але щоб відразу цілий скарб — це фантастика!», — розповів керівник розкопок Олексій Златогорський.

Археологи впевнені, що це саме скарб, а не втрачені монети, так як їх знайшли в житлі. Значить, власник ховав монети від нападників татар або ж під час так званої Луцької війни 1431 року, коли війська польського короля Ягайла обложили Львів, який обороняли прихильники князя Свидригайла.

"Ми знайшли лише залишки скарбу. До нас в околицях вже побували «чорні археологи», — поскаржився Златогорський.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути