chrome firefox opera safari iexplorer

Громада Переяслава-Хмельницького вшанувала пам’ять Михайла Сікорського

23 травня 2012 о 08:47

17 травня у Переяславі-Хмельницькому, напередодні Міжнародного дня музеїв, було відкрито меморіальну дошку на честь Героя України, почесного директора Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Михайла Івановича Сікорського.

Місцем для її встановлення було обрано будинок по вулиці Ковальський, де він прожив значну частину свого життя і де помер 27 вересня минулого року.

Важливим чинником у проведенні заходу стала меценатська участь у ньому переяславської родини Володимира та Галини Реп, на кошти яких було замовлено пам’ятний знак.

Участь у відкритті узяли представники адміністрації НІЕЗ «Переяслав», офіційні особи районної та міської адміністрацій.

На відкритті меморіальної дошки була присутня племінниця М.І. Сікорського Валентина Іванівна Сікорська, друзі, знайомі, однодумці та небайдужі мешканці міста.

Михайло Іванович Сікорський був не лише творцем переяславських музеїв. Для своїх колег та міської громади він залишився прикладом людини невтомної праці, для якої були неважливі матеріальні блага, ентузіастом своєї справи.

Його життя – це приклад відданого служіння на користь держави та людей. Пам’ять про патріарха музейної справи та його внесок в українську культуру є важливою складовою не лише для громади Переяслава-Хмельницького, а України та українців загалом.

Громадська культурно-просвітницька організація «Переяславський Скарб»

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути