chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям бензин обходиться дорожче, ніж норвежцям

25 травня 2012 о 13:39

Скільки б продавці нафтопродуктів не тішили нас, що вартість бензину в Україні одна з найнижчих у Європі, для українців і ці ціни надто високі. І дослідження агенції Bloomberg це доводить.

Аналітики агенції склали рейтинг, у якому не просто порівняли ціни на бензин у 55 країнах, а порахували, яку частку заробітку доводиться витрачати на пальне. За орієнтир брали вартість галону пального преміум-класу (3,7 літра) та середній заробіток в країні за один день.

Найдорожче у світі бензин коштує у Норвергії — 9,69 долара за галон. Але для середньостатистичного норвежця ця сума не є такою уже й непідйомною, адже це лише 3,6% від його денного доходу. У тій же Італії бензин коштує 9,35 долара, але там це 9,1% від доходу. Полякам преміальний бензин б’є по кишені ще більше. При середній вартості 7,01 долара галон бензину з’їдає 18% денного доходу поляків.

Україну Bloomberg у своє дослідження не включив, але якщо порахувати, то вона, очевидно, зайняла б перше місце за частиною доходів, які доводиться витрачати на пальне. Враховуючи, що преміальний бензин у нас коштує 12,4-12,45 гривні за літр, а середня зарплата — 139 гривень за день, то за галон бензину доводиться віддавати більше третини заробітку!

Найдоступнішим бензин є в Об’єд­наних Арабських Еміратах та Венесуелі. Для еміратців галон пального – це лише одна сота середнього денного заробітку. А для венесуельців ще менше. У вотчині Уґо Чавеса преміальний бензин коштує 9 центів, що дорівнює 0,3% від доходу за один день.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути