chrome firefox opera safari iexplorer

Мовний закон на цьому тижні Рада не розглядатиме

18 червня 2012 о 14:58

Верховна Рада не буде розглядати законопроект «Про основи мовної політики», що розширює сферу застосування російської мови, на поточному пленарному тижні, проте парламентська більшість планує прийняти цей закон до завершення нинішньої сесії в липні поточного року, заявив автор законопроекту, народний депутат фракції Партії регіонів Вадим Колесниченко.

«Верховна Рада в особі більшості бажає прийняти цей законопроект до відходу на літні канікули. За регламентом усі можливості для цього є», — сказав Колесниченко.

При цьому він уточнив, що на нинішньому тижні пленарних засідань даний законопроект розглядатися не буде.

«Це було помилкове висловлювання, тому що якщо профільний комітет встигне до нинішнього четверга все розглянути і підготувати, ми були б тільки „за“, але, я думаю, чисто технічно ми не встигнемо до цього питання підійти», — сказав Колесниченко.

Депутат пояснив, що на даний момент роботу над підготовкою законопроекту до другого читання веде профільний комітет з питань культури і духовності, керівником якого є депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Володимир Яворівський.

У свою чергу, в ході засідання погоджувальної ради, голова Ради Володимир Литвин уточнив, що до цього законопроекту подано 447 поправок. Литвин також зазначив, що депутати можуть подавати свої поправки до вечора 19 червня.

Поточна сесія Ради завершується 6 липня, після чого депутати йдуть на літні канікули.

Нагадаємо, 24 травня в залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, внесеного народними депутатами фракції Партії регіонів Вадимом Колесниченком та Сергієм Киваловим, сталася бійка між народними депутатами. В той день законопроект прийнятий не був.

Однак 5 червня законопроект був прийнятий у першому читанні 234 голосами більшості.

Опозиційні депутати вже повідомили, що будуть фізично протистояти ухваленню цього закону.

30 січня

Інші дати
Всеволод Нестайко
(1930 – 2014) – класик сучасної української дитячої літератури. 1979 р. трилогію «Тореадори з Васюківки» внесено до Особливого почесного списку Г.Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури. «Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити.» Всеволод Нестайко
Розгорнути
Оксана Мешко
(1905 - 1991) –  український біолог, правозахисник. Член-засновник Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Володимир Антонович
1834 – 1908рр. Володимир Антонович (Вінницька обл.) – видатний український історик, археолог, етнограф. Створив київську школу істориків-українознавців в особі своїх учнів (Д. Багалій, М. Грушевський та ін.). «Сподіваюсь на те, що працею і любов’ю заслужу коли-небудь, що українці визнають мене сином свого народу, оскільки я все готовий розділити з ними». (Володимир Антонович)
«Сподіваюсь на те, що працею і любов’ю заслужу коли-небудь, що українці визнають мене сином свого народу, оскільки я все готовий розділити з ними» (Володимир Антонович)
Розгорнути

Новини Дивитися всі