chrome firefox opera safari iexplorer

До Євро-2012 польські митці влаштували «махач» у Києві. ФОТО

26 червня 2012 о 14:09

Хоча польська збірна й не пройшла груповий етап «Євро-2012», польські митці влаштували «махач» у Києві.

Це спільний соціальний польсько-український проект, присвячений нетолерантній та агресивній поведінці вболівальників.

На Оболонській набережній експонували відеоінсталяцію молодого польського художника з Торуні Стефана Корнацького, а у  Парку ім. Тараса Шевченка відбувся перформанс акторів двох театрів — Театр «21» з Варшави та Театр «Паростки» з Києва.

Сьогодні о 17.00 таке ж дійство пройде і на Андріївському узвозі.

Головне гасло «Махача» — «Агресія не культурна», а долають агресію та нетолерантність актори з синдромом Дауна — відомі особливою дружелюбністю, позитивним сприйняттям світу. Як каже керівник театру «Паростки» Віталій Любота, «вони мене навчили радіти життю».

Поштовхом до створення відеоінсталяції та театральних акцій стали взаємостосунки вболівальників двох спортивних клубів у Торуні — «Елани» (футбол) та «Апатор» (спідвей), що важко піддається логіці. Це також назви двох величезних торунських фабрик. Основу інсталяції складають величезні літери — назви підприємств, що були зняті з їхніх будівель. Назви розміщенні одна проти одної, їхня опозиційність доповнюється документальними відео — інтерв'ю з робітниками заводів, клубними вболівальниками, відзнятими на стадіонах клубів.

Завдяки відеоінсталяції народився й задум театральних акцій за участі двох театрів, тут вже долають агресію, миряться й грають...

Акції вже відбулися на Оболонській набережній, біля входу до Стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського, парці Перемоги.

Фото прес-служби акції.

«Рідна країна»

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути