chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах на підтримку мови оновлюватимуть державні прапори

05 липня 2012 о 11:15

Міський голова Черкас Сергій Одарич доручив оновити державні прапори біля шкіл і поліклінік з метою підняття патріотизму після прийняття Верховною Радою закону про мови.

«Скрізь повинен бути державний прапор. Біля шкіл, поліклінік та інших установ. Але не робіть чогось дешевого, робіть якісно. Я півроку тому у себе перед будинком встановив флагшток і повісив прапор. Незважаючи на те, що він висить на сонці, і на нього дують вітри, колір не змінюється. Прапори повинні бути скрізь. Якщо десь немає флагштока, то треба встановити. Тому що ефект від прийняття закону позитивний. За останні три дні я спілкувався з людьми, які завжди говорили російською, а зараз переходять на українську», — розповів він.

Крім того, політик попросив юристів уважно вивчити мовний закон. «Щоб ми могли відреагувати на появу такого маразматичного документа», — наголосив він.

Як повідомлялося сьогодні, 5 липня, Тернопільська облрада припинила контакти і співпрацю з облдержадміністрацією через мовний закон. Раніше Львівська облрада розірвала договір про оренду приміщення Львівської обладміністрації через протест проти закону про мови.

Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути