chrome firefox opera safari iexplorer

Російське ТБ розповіло про «насильницьку українізацію» 20 млн росіян в Україні

10 липня 2012 о 14:26

Найбільш популярний телеканал Росії — Перший канал — у своєму випуску новин розповів глядачам про «насильницьку українізацію» в Україні.

Сюжет вийшов в ефір 8 липня й був присвячений прийняттю мовного закону, який фактично прирівнює російську мову до української.

У підводці до сюжету ведучий каже, що «ця незначна в будь-якій іншій країні світу подія сколихнула українських націоналістів».

«Показово, що за роки насильницької українізації, коли в країні, де живе понад 20 мільйонів росіян, примусово всюди насаджувалася українська мова й перекручувалася російська історія, прищеплювалася брехня про геноцид українців і героїзм бендерівців (ведучий вимовив це слово саме так — ред.), не було з боку російськомовних й сотої частки таких пристрастей, як сьогодні», — видав ведучий.

Після цих слів почався шестишвилинний сюжет із назвою «Общий язык», що розповідає про прийняття мовного закону й «несправедливі» протести «націоналістів».

3 червня

Інші дати
Народився Євген Петрушевич
(1863, м.Буськ, Львівська область – 1940), український громадсько-політичний діяч, президент Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
«…вже нині рекламуємо для себе нічо инше, як найсвятіше для кожного народу право на злученнє всіх українських земель в одну українську независиму державу і домагаємось прилучення всіх українських земель австро-угорської монархії до української держави». (Євген Петрушевич)
Розгорнути
Народився Костянтин Степанков
(1928, с. Печеськи, Хмельницька область – 2004) - український актор. Народний артист СРСР, лауреат Державної премії України імені О.Довженка.  
Розгорнути

Новини Дивитися всі