chrome firefox opera safari iexplorer

Україна відреагувала на скандальний сюжет російського каналу

10 липня 2012 о 17:17

Міністерство закордонних справ закликає іноземні засоби масової інформації дотримуватися виваженості в коментарях з приводу трактування історії, мовної та гуманітарної політики.

Про це сказав директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.

«Мовна політика, трактування історії і гуманітарні питання є предметом внутрішньої української дискусії і вони не повинні бути предметом обговорення наших зарубіжних партнерів. Розраховуємо, що іноземні ЗМІ будуть максимально виважено підходити до коментарів у даних питаннях», – зазначив він.

Так Волошин прокоментував сюжет на Першому каналі (Росія) від 8 липня, присвячений прийняттю закону про мовну політику і подальшим акціям протесту.

Зокрема, в ефірі телеканалу ведучий зазначив, що за роки насильницької українізації країни, де проживає більше 20 мільйонів росіян, примусового насадження української мови, збочення російської історії, прищеплення брехні про геноцид українців і героїзм бандерівців, фактично не було з боку російськомовних таких протестів, як зараз у противників мовного закону.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути