chrome firefox opera safari iexplorer

Російське ТБ розповіло про «насильницьку українізацію» 20 млн росіян в Україні

10 липня 2012 о 14:26

Найбільш популярний телеканал Росії — Перший канал — у своєму випуску новин розповів глядачам про «насильницьку українізацію» в Україні.

Сюжет вийшов в ефір 8 липня й був присвячений прийняттю мовного закону, який фактично прирівнює російську мову до української.

У підводці до сюжету ведучий каже, що «ця незначна в будь-якій іншій країні світу подія сколихнула українських націоналістів».

«Показово, що за роки насильницької українізації, коли в країні, де живе понад 20 мільйонів росіян, примусово всюди насаджувалася українська мова й перекручувалася російська історія, прищеплювалася брехня про геноцид українців і героїзм бендерівців (ведучий вимовив це слово саме так — ред.), не було з боку російськомовних й сотої частки таких пристрастей, як сьогодні», — видав ведучий.

Після цих слів почався шестишвилинний сюжет із назвою «Общий язык», що розповідає про прийняття мовного закону й «несправедливі» протести «націоналістів».

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути