chrome firefox opera safari iexplorer

Кращі гурти України запрошують на «ФРАНКО ФЕСТ». Програма

10 липня 2012 о 16:30

27-29 липня рідне село Івана Франка, Нагуєвичі, стане ареною культурної події України.
Саме там відбудеться головна подія літа — відкриття міжнародного культурного фестивалю «ФРАНКОФЕСТ»!

«ФРАНКО ФЕСТ» — перш за все має на меті відродити в пам’яті українців славне ім’я великого
українського письменника, поета, вченого, публіциста, перекладача, громадського і політичного діяча — Івана Яковича Франка; популяризувати його та його твори! З цією метою на фестивалі театрали відкриватимуть для гостей щораз іншого, цікавішого та насправді модного Каменяра. Окрім цього протягом трьох днів всі бажаючі матимуть змогу насолоджуватися музикою сучасних українських гуртів, творчістю відомих письменників, поетів та митців.

На території фестивалю діятимуть три сцени: музична, літературно-мистецька та фольклорна, і кожна з них матиме своє унікальне забарвлення та колорит. Також на період фестивалю невеличке село Нагуєвичі перетвориться на епіцентр різноманітних майстер-класів, арт-перфоменсів, художніх інсталяцій та читань.

Однією з родзинок фесту стане ніч з суботи на неділю (з 28 по 29 липня), де в будинку літератори пройде акція «Ніч в музеї». В атмосфері початку ХХ ст. будуть виступати відомі літератори та франкознавці. Для інтриги імена їх не розголошуються.
Організаторами фестивалю є молодіжна організація «Інше місто», творче об’єднання «Альтер», радіостанція «Твоє Радіо» і видавництво «Коло». Вони разом з гуртам «Тратак», «Фіолет», «Флайза», «КораЛЛі», «Ювелір», «Rock-H / Рокаш» (які безпосередньо виступатимуть у рідному селі І. Франка), в своїх відео зверненнях до глядачів щиро запрошують всіх-всіх на «ФРАНКО ФЕСТ»!

Пропонуємо вам анонс українських гуртів, які виступатимуть на музичній сцені:

Пятниця (27 липня)
Фіолет (м. Луцьк)
Флайзза (м. Луцьк)
Фліт (м. Івано-Франківськ)
The Вйо (с. Кобиляки)
Скрябін (м. Київ)

Субота (28 липня)
Ювелір (м. Луцьк)
Rock-H (Рокаш) (м. Мукачево)
Кораллі (м. Івано-Франківськ)
От Вінта (м. Луцьк)
Тартак (м.Київ)

Неділя (29 липня)
Пікардійська Терція (м. Львів)
Веремій (м. Київ)
Русичі (м. Білоград-Дністровський)
Мері (м. Трускавець)
Гайдамаки (м. Київ)

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути