chrome firefox opera safari iexplorer

Спірний острів Тузла остаточно відходить до України

13 липня 2012 о 10:12

Президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін домовилися про делімітацію кордонів у Керченській протоці, згідно із якою спірний острів Тузла остаточно відходить до Києва, пише виданняКоммерсантЪ.

Після переговорів, за даними видання, Путін дав зрозуміти, що Росія готова погодитися на український варіант делімітації, за яким й острів Тузла, і фарватер залишаються на українській стороні, а судноплавна частина — у загальному управлінні.

«Тут досягнуто принципових домовленостей. Ми згодні з українським підходом. Треба довести цю роботу до логічного кінця. Питання тільки в юридичній техніці», — цитує видання Путіна.

Кореспондентові видання вдалося зустрітися з високопоставленим співробітником української делегації, який розповів про ці угоди: «Тузла і фарватер — наші. Вхід до Керченської протоки теж український. Домовилися про спільну експлуатацію протоки. Вихід з протоки — під спільним контролем». За словами джерела газети, компроміс, на який пішла Україна, полягає в тому, що вихід з протоки буде в спільному управлінні.

У підсумковій заяві, пише КомерсантЪ-Украина, зазначається, що Україні та Росії належить створити спільне підприємство з управління Керч-Єнікальським каналом, проте деталі розподілу відповідальності і доходів не уточнюються.

***

Як відомо, Росія довгий час відмовлялася ділити Керченську протоку за колишнім внутрішньорадянським адміністративним кордоном, тому що в цьому випадку вона втрачає контроль над єдиною глибоководною ділянкою Керченської протоки, що тягне фінансові та політичні витрати.

При цьому Україна звинувачувала Росію у подвійних стандартах, нагадуючи, що російсько-естонським кордоном в Нарвській та Фінській затоках був визнаний за наполяганням Росії саме колишній внутрішньорадянський адміністративний кордон. Україна вимагає поділити Керченську протоку аналогічним чином відповідно до міжнародного права.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути