chrome firefox opera safari iexplorer

Спірний острів Тузла остаточно відходить до України

13 липня 2012 о 10:12

Президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін домовилися про делімітацію кордонів у Керченській протоці, згідно із якою спірний острів Тузла остаточно відходить до Києва, пише виданняКоммерсантЪ.

Після переговорів, за даними видання, Путін дав зрозуміти, що Росія готова погодитися на український варіант делімітації, за яким й острів Тузла, і фарватер залишаються на українській стороні, а судноплавна частина — у загальному управлінні.

«Тут досягнуто принципових домовленостей. Ми згодні з українським підходом. Треба довести цю роботу до логічного кінця. Питання тільки в юридичній техніці», — цитує видання Путіна.

Кореспондентові видання вдалося зустрітися з високопоставленим співробітником української делегації, який розповів про ці угоди: «Тузла і фарватер — наші. Вхід до Керченської протоки теж український. Домовилися про спільну експлуатацію протоки. Вихід з протоки — під спільним контролем». За словами джерела газети, компроміс, на який пішла Україна, полягає в тому, що вихід з протоки буде в спільному управлінні.

У підсумковій заяві, пише КомерсантЪ-Украина, зазначається, що Україні та Росії належить створити спільне підприємство з управління Керч-Єнікальським каналом, проте деталі розподілу відповідальності і доходів не уточнюються.

***

Як відомо, Росія довгий час відмовлялася ділити Керченську протоку за колишнім внутрішньорадянським адміністративним кордоном, тому що в цьому випадку вона втрачає контроль над єдиною глибоководною ділянкою Керченської протоки, що тягне фінансові та політичні витрати.

При цьому Україна звинувачувала Росію у подвійних стандартах, нагадуючи, що російсько-естонським кордоном в Нарвській та Фінській затоках був визнаний за наполяганням Росії саме колишній внутрішньорадянський адміністративний кордон. Україна вимагає поділити Керченську протоку аналогічним чином відповідно до міжнародного права.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути