chrome firefox opera safari iexplorer

На батьківщині Хмельницького встановлять пам’ятник українському Сусаніну

26 липня 2012 о 14:05

На Черкащині, у центрі Чигирина, неподалік будівлі Національного історико–культурного заповідника «Чигирин», встановили перехідну модель пам’ятника козаку Микиті Галагану — більше трьох метрів заввишки. Цей чоловік служив у війську Богдана Хмельницького і під час Корсунської битви 1648 року, за дорученням гетьмана, завів поляків у засідку, пожертвувавши своїм життям.

Історики стверджують, що героїчний подвиг Микити Галагана допоміг козацькому війську перемогти в тій визначальній битві, а образ Івана Сусаніна було списано саме з подвигу нашого національного героя.

Як повідомили «УМ» у Чигиринській районній дер­ж­ад­міністрації, автором перехідної моделі пам’ятника є скульптор із міста Запоріжжя Олександр Жолудь. Постійний монумент козаку Галагану в Чигирині планують встановити вже цієї осені коштом вихідців із Чигиринщини — родини Левіних–Лютенків. Земляки–меценати живуть і працюють у далекій Москві, але пам’ятають і люблять свою малу батьківщину й пишаються героїчними сторінками історії рідної України.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути