chrome firefox opera safari iexplorer

«Підвищені» стипендії талановитих студентів вдвічі менші за минулорічні

13 жовтня 2012 о 20:12

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту повідомило про розробку проекту урядової постанови про значне збільшення розмірів стипендій переможцям та учасникам міжнародних та всеукраїнських інтелектуальних змагань серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Втім, стипендії залишаться значно нижчими за минулорічні, скасовані Кабміном Миколи Азарова, пише Дзеркало тижня.

Переможцям міжнародних олімпіад Міносвіти замість торішніх 2 300 грн спочатку пообіцяло 700 грн, а після «підвищення» — 1200.

«Збільшення стипендії з 1 жовтня 2012 року стосуватиметься значної кількості учнів… Зокрема, розмір стипендії президента України учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів становитиме: для учасників — 1100 гривень на місяць (зараз — 600 грн); для призерів — 1200 гривень на місяць (зараз — 700 грн)», — йдеться в заяві в Міносвіти.

Однак через скасування урядом Азарова постанов попередників за 1999 та 2004 роки про порядок нарахування президентських стипендій, нові цифри скидаються на покарання, а не на відзнаку.

Згідно зі скасованими постановами, для переможців міжнародних олімпіад стипендію визначали б, помноживши суму академічної (730 гривень) на коефіцієнт 4,375, а для учасників — на 2,5. У результаті виходить 3 194 грн і 1 825 грн, відповідно, замість 1200 і 1100 грн.

Навіть якщо порівняти ідеї нового проекту Міносвіти з торішніми президентськими стипендіями, академічна стипендія 2011 року 530 грн, помножена на коефіцієнти, становила в результаті 2300 грн для переможців і 1325 грн для учасників міжнародних олімпіад.

Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути