chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відновлять меморіальну дошку Степану Васильченку

22 жовтня 2012 о 10:12

Меморіальну дошку видатному українському письменникові Степану Васильченку відновлять на приміщенні 6-го корпусу Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана на вул. Мельникова, 81. Відповідна ініціатива письменників Дмитра Павличка та Юрія Щербака була підтримана на засіданні постійної комісії Київради з питань культури та туризму, повідомили УНН у прес-службі голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Звичайно, наша комісія підтримала зазначене звернення, адже на сьогодні важливо не лише встановлювати нові меморіальні дошки, а й поновлювати ті форми увічнення пам’яті українських діячів, які з незрозумілих причин були втрачені. Це дасть можливість насичити Київ культурним та історичним духом», — прокоментував О. Бригинець.

Депутат розповів, що саме на фасаді цієї будівлі, де раніше розміщувалась 6 гімназія, й знаходилась меморіальна дошка, що вшановувал а пам′ять відомого письменника С. Васильченка. Але після того, як приміщення перейшло під 6-й корпус Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана і відбулася його реконструкція, меморіальна дошка з невідомих причин зникла.

Довідка. Степан Васильович Васильченко (справжнє прізвище — Панасенко; 27 грудня 1878 — 11 серпня 1932, Київ) — український класик і педагог. Автор відомих творів «Вечеря», «У панів», «На чужину», «Свекор», «Циганка» та ін.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути