chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрили алею-музей військової техніки

06 листопада 2012 о 13:06

У парку культури й відпочинку «Перемога», що в Дніпровському районі столиці, відкрили алею-музей військової техніки. Новостворений музей під відкритим небом сьогодні відвідав голова КМДА Олександр Попов. Про це УННповідомили у прес-службі КМДА.

Там очільник держадміністрації поклав квіти до Кургану безсмертя, пам’ятнику Матері-вдові а також поспілкувався з активістами районної ветеранської організації.

На спеціально обладнаному майданчику встановлено зразки сучасної техніки та озброєння: танк «Т-64», броньовану ремонтно-експлуатаційну машину (БРЕМ-1), гаубицю «Д-30» та 76-мм протитанкову гармату «ЗИС-3». Усі ці експонати пройшли демілітаризацію на підприємствах Міністерства оборони України, де їх підготували до експлуатації в умовах музею під відкритим небом.

В адміністрації району розповіли, що алея-музей військової техніки є елементом єдиної архітектурної композиції парку культури й відпочинку «Перемога». Роботи з його створення розпочались цього року під час виконання другої черги реконструкції парку – як позитивна відповідь на численні звернення представників районних ветеранських організацій та киян. Спочатку на відведеному майданчику, що знаходиться в кінці центральної паркової алеї, було зроблене спеціальне бетонне покриття, яке має витримати 36-тонну вагу «шістдесятчетвірки», 40-тонну БРЕМ, 3-тонну гаубицю та 1,5-тонну гармату. Після цього площадка була вкладена плиткою (фемами). Минулого тижня сюди завезли демілітаризовані на одному з оборонних підприємств експонати.

Відтепер архітектурний ансамбль парку, окрім цього музею, включає «Курган Безсмерття», скульптурні композиції «Жінці у Великій Вітчизняній війні» та «Матері-вдові», а також алею прикордонників.

Роботи із реконструкції та благоустрою парку «Перемога» триватимуть й наступного року.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути