chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Ханенків отримає в постійне користування землю, на якій знаходиться

15 листопада 2012 о 08:50

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків отримає в постійне користування земельну ділянку, на якій розташовані будівлі музею, і більше не боятиметься, що її заберуть.

Комісія Київради з питань культури та туризму підтримала проект рішення Київради щодо надання Музею земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівель музею на вул. Терещенківській, 15-17 у Шевченківському районі м. Києва.

Про це «Рідній країні» повідомила прес-служба голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Наша комісія завжди активно допомагає музеям, театрам тощо закріпити землю за закладом культури. Адже за нинішньої влади існує небезпека того, що землю можуть передати іншому власнику. Або закріпити за закладом культури не всю землю, як це зараз відбувається з Музеєм в Пирогового», — зазначив О. Бригинець.

Депутат розповів, що на зазначеній земельній ділянці знаходяться будівлі Музею: майстерня, будівля флігеля, два будинки музею (№15 та № 17). Проектом рішення передбачається надати Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків в постійне користування земельну ділянку площею 0,19 га.

«Отримавши землю у постійне користування музей більше не боятиметься, що в нього відберуть землю під будівництво торгового чи офісного центру і спокійно займатиметься культурною діяльністю», — переконаний О. Бригинець.

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків — художній музей у Києві, найвизначніша збірка зарубіжного мистецтва в Україні, музейний фонд становить понад 20 тис. одиниць. Знаходиться за адресою: вул. Терещенківській, 15-17

Наявність у музейній колекції надзвичайно цінних та унікальних пам′яток мистецтва забезпечила музею славу далеко за межами країни. В підмурках музею і картинної галереї приватна збірка родини Ханенків і колекція, що зібрав вчений-хімік Щавинський Василь Олександрович (1868—1924).

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути