chrome firefox opera safari iexplorer

Україна посіла 87-ме місце з 97 у рейтингу дотримання прав людини

29 листопада 2012 о 09:35

Україну розкритикували за недотримання прав людини, йдеться у щорічному звіті неурядової громадської організації The World Justice Project (WJP), пише Коммерсантъ-Украина.

Зокрема, згідно з опитуванням в дослідженні Індекс верховенства права-2012, Україна посіла 87-е місце з 97 через проблеми з корупцією у судовій та виконавчій владі. Як пояснили експерти, таке місце країна зайняла через «політичне втручання в судочинство, безкарність та корупцію в судах, що призводить до маніпулювання законами і порушень прав людини».

«Урядові установи неефективні в дотриманні виконання законів, а суди хоча і доступні, але досить корумповані і неефективні», — наголосила дослідники. Варто зазначити, що перші місця віддали Данії і Швеції, а останнє місце отримало Зімбабве.

Примітно, що в минулому році Україна посіла 65-е місце з 66. Українська влада відреагувала на результати скептично.

«Проблеми з судоустроєм у нас дійсно існують, однак вирішувати їх почали тільки в 2010 році після проведення судової реформи, а за два роки таку величезну систему не змінити. Та й як при такій багатогранності в парламенті, де присутня різноманітна опозиція, можна говорити про втручання держави в політичні процеси», — зауважив регіонал Володимир Олійник.

Серед позитивних сторін у звіті говориться, що Україна «відносно безпечна в плані злочинів», і в ній відносно висока свобода громадянських свобод (56-е місце по всьому світу і 14-е в Європі).

«Звичайно, свобода віросповідання в класичному розумінні у нас існує. Ніхто не забороняє молитися в храмах, і це позитивний момент. Водночас, звіт явно складався ще до того моменту, коли влада вирішила внести зміни в закон Про свободу совісті та релігійні організації, які можуть обмежити права конфесій. Це якраз і може бути погрозою релігійній свободі», — заперечив директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський.

Як повідомлялося 27 листопада, Європейський суд з прав людини призначив компенсацію 35 тисяч євро постраждалим внаслідок тортур чернігівськими міліціонерами.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі