chrome firefox opera safari iexplorer

До 290-річчя Григорія Сковороди у Києві відбудеться ювілейний міжнародний форум

30 листопада 2012 о 11:07

Як повідомила «УМ» голова оргкомітету, проректор Всеукраїнського народного університету ім. Григорія Сковороди Галина Сагач, мета ювілейного форуму — не тільки вшанування пам’яті Григорія Сковороди, а й популяризація його творчої спадщини, високого прикладу особистого життя і громадської позиції. «Ідеться про органічне поєднання сковородівського вчення про щастя людини з глобальною вимогою сучасності — гармонійним розвитком суспільства, — зауважує Галина Михайлівна. — Форум матиме кілька аспектів — просвітницький, науковий, культурологічний, духовно–моральний і, сподіваємося, покладе початок іншого великого проекту — «Григорій Сковорода — 300». Адже через 10 років відзначатимемо 300–ліття інтелектуального, духовного ангела, яким є для України Григорій Сковорода. Хочемо, щоб у світлі його ідей і настанов формувалося молоде покоління незалежної України».

Очікується, що в роботі форуму візьмуть участь понад 200 дослідників життя і творчості Сковороди, науковців, письменників, культурологів, журналістів, духовних діячів, видавців — з України, Росії, Словаччини. «Будуть представники харківської школи Леоніда Ушкалова, Герої України, лауреати Національної премії ім. Шевченка, — зауважує Галина Сагач. — Зокрема, автор книги про Сковороду «Садівник щастя» Володимир Стадниченко, художник Леонід Андрієвський, поети Борис Олійник й Іван Драч, Дмитро Кремінь iз Миколаєва. Словом, збереться бомонд сковородознавців».

Зібрання розпочне роботу о 10–й годині в суботу, першого грудня, у Духовно–просвітницькому центрі за адресою вул. Жмаченка, 20 (ст. метро «Дарниця»). А в неділю відбудеться автобусна поїздка на батьківщину філософа — у село Чорнухи на Полтавщині. n

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути