chrome firefox opera safari iexplorer

Найближчим часом Україні прогнозують чергову епідемію грипу

15 січня 2013 о 12:58

Ймовірна епідемія грипу в Україні може бути викликана вірусом грипу типу А H3/N2. Про це під час прес-конференції сказала завідувач відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій ДП “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського” Алла Мироненко, передає кореспондент УНН.

А.Мироненко розповіла, що наразі ситуація із захворюваність на грип є традиційною для цього часу. Разом з цим, найближчим часом очікується збільшення кількості хворих на грип.

“Епідемії немає, але віруси вже почали циркулювати. За даними київських лікарень вже є 5 підтверджених випадків грипу – це грип типу В H3/N2 та 3 випадки H1/N1”, — сказала вона.

А.Мироненко зазначила, що вірус грипу H3/N2 є новим для України та особливо небезпечним з точки зору виникнення ускладнень.

“Саме він буде провідним збудником епідемії в Україні. H3/N2 дає підвищені ускладнення на органи дихання, цей збудний найчастіше викликає епідемії”, — додала вона.

Нагадаємо, за даними ВООЗ найкращим методом захисту від грипу визнана вакцинація. Щеплення не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти – щороку медики фіксують в середньому пів мільйона смертей.

На території України дозволені до використання наступні вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), Інтанза*15/Інтанза*9 (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), а також ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути