chrome firefox opera safari iexplorer

Створення кириличної доменної зони .укр відкладається

04 лютого 2013 о 14:14

Впровадження кириличної доменної зони .укр йде недостатньо швидкими темпами, заявили в Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації, пише видання «Коммерсант-Украина».

На нараді, проведеній 31 січня ц.р. критикувалася робота Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ), в який входять громадські організації і представники галузевих відомств. Джерело видання в одному з доменних реєстраторів, присутнє на заході, уточнило, що претензії відомства також стосувалися відсутності звітів про діяльність УМІЦ за останні чотири роки. «Подальшій роботі в цьому напрямку має передувати звіт УМІЦ»,- йдеться в повідомленні.

Можливості для реєстрації нелатинських доменів ICANN (міжнародна некомерційна організація щодо керування інтернетом) створила у жовтні 2009 року. Нововведення розраховане на країни, писемність яких відрізняється від латиниці,- Китай, Індію тощо.

Україна однією з перших подала заявку на реєстрацію кириличної зони. Однак до другого етапу реєстрації підійшла останньою з 25 держав, які подали заявки. ICANN підтвердила бронювання для нашої країни доменної зони .укр у березні 2011 року.

Директор УМІЦ Юрій Гончарук зі звинуваченнями держави не згоден. «Делегування домену .укр знаходиться в завершальній стадії,- стверджує він. — Зі свого боку ми завершили всі процедури три місяці тому. Тепер чекаємо відповідей ICANN і IANA». На сайті IANA доменна зона .укр носить статус зареєстрованої, але не виділеної.

За станом на 3 лютого у зоні .рф було зареєстровано 773,3 тисячі імен.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути