chrome firefox opera safari iexplorer

З 21 березня у залізничних квитках будуть вказувати ім'я та прізвище пасажира

20 березня 2013 о 15:21

Уряд України вніс зміни у порядок обслуговування громадян залізничним транспортом, згідно з яким при купівлі квитка на потяг до нього вноситимуться прізвище та ім'я пасажира.

Згідно з постановою Кабінету міністрів №160 від 6 березня 2013 року, оформлення у квитковій касі повних і дитячих проїзних документів, у тому числі в електронному вигляді, здійснюється з внесенням до проїзного документа прізвища та імені пасажира зі слів особи, що здійснює оплату проїзного документа.

При оформленні проїзних документів з використанням мобільного зв'язку, інтернету, спеціалізованих автоматів самообслуговування тощо прізвище та ім'я особи, яка буде здійснювати поїздку, визначає особа, яка здійснює оформлення і оплату проїзного документа.

У проїзних документах (окрім пільгових і безоплатних) на проїзд у регіональних потягах і квитки на проїзд у потягах приміського сполучення прізвище та ім'я особи не вказуються. Згідно з документом,посадка в потяг здійснюється за пред'явленням проїзного документа та документа, що засвідчує особу.

Таким документом може бути: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для витягу за кордон, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ для витягу за кордон особи, яка визнана біженцем, і особи, яка потребує додаткового захисту, довідка про звернення за захистом в Україні, посвідка на постійне проживання, посвідка на проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, паспортний документ іноземця та особи без громадянства.

Постанова набирає чинності через 15 днів після дня опублікування.

Як повідомлялося в листопаді 2012 року з посиланням на тодішнього міністра інфраструктури Бориса Колеснікова, іменні залізничні квитки планувалося ввести з 1 січня 2013 року як вимушений захід у зв'язку зі спекуляцією і корупцією, проте цей процес був відтермінований через узгодження рішення.

Уряд України в 2007 році скасував продаж квитків на потяги за посвідченням особи з обов'язковим зазначенням імені та прізвища пасажира в проїзному документі.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути