chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську випадають брудні дощі: люди скаржаться на хвороби і нестерпне повітря

09 квітня 2013 о 10:13

У березні цього року у Дніпропетровську неодноразово пройшов дощ, який залишив брудні плями на одязі городян і автомобілях. Про це пише «Сегодня».

«Знову вночі був викид. Зранку половина співробітників на роботі кашляла і скаржилася на погане самопочуття», — написав користувач міського форуму Libra після дощу.

Однак у міському управлінні екології запевнили, що нічого страшного не сталося: «Так, був такий дощ, але екологічна ситуація в місті, зараз сприятлива настільки, наскільки це можливо для промислового міста. Ми не чули ні про які викиди. Можливо, люди самі себе накручують. Але, і суха погода стояла довго, може, вітер просто підняв весь пил з землі і верхній шар ґрунту, і це все осіло разом з дощем».

У свою чергу, житель району Перемога Віктор Кабишев не згоден з думкою міських екологів.

«У нас і до цього була суха погода, але щоб такий бруд на одязі і на машині після дощу, я такого не пам'ятаю. Я машину не міг відмити, а ви говорите, вітер пил підняв! Добре хоч волосся на місці від цих опадів», — сказав він.

Тим часом місцеві педіатри зафіксували спалах захворювань. «У березні до мене зверталося багато дітей із захворюваннями дихальних шляхів. Не знаю, з чим це пов'язано, але це точно не нормально. Чесно кажучи, я й сама кілька разів вішала одяг на балконі», — розповіла місцевий педіатр.

Зазначимо, подібне явище спостерігалося і в Нікополі, в 7 км від якого знаходиться Запорізька атомна електростанція, а також у межах міста розташовуються два великих промислових виробництва.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути