chrome firefox opera safari iexplorer

Школи та дошкільні заклади можуть стати останнім форпостом українськості

20 вересня 2010 о 09:19

10 вересня заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко спільно з народним депутатом Євгеном Сусловим провели зустріч з керівниками шкіл, дошкільних закладів та вчителями української мови і літератури міста Сквира (Київська область). Під час зустрічі Микола Томенко презентував та передав для шкіл міста диск «Класика української літератури. Живі голоси» та диск «Слуханка для української малечі» для дитячих садочків Сквири.
 
В розмові з присутніми, Микола Томенко відмітив, що фактично сьогодні вчителі у школах та вихователі у дошкільних закладах є останнім форпостом українськості. «Якщо і надалі влада буде автоматично замінювати українські цінності на радянські чи російські і буде опікуватися, як ми щоденно бачимо, створенням оргкомітетів по відзначенню ювілею чергового радянського космонавта чи партизана, а також максимально просувати і застерігати інтереси російської мови, знання про українську історію мову та культуру , як мінімум, державну службу та українські медіа буде залишати», — зазначив М.Томенко. «Це означає, що фактично останнім форпостом українськості залишатимуться школи і дошкільні заклади», — додав він.
 
При цьому заступник Голови ВР М.Томенко відзначив надзвичайно важливу місію вчителя у сьогоднішніх умовах. «Ми переживали різні періоди нищення української культури і освіти і я переконаний, що переживемо і цей наступ на українськість, якщо школи, дошкільні заклади та вищі навчальні заклади витримають це випробовування», — підкреслив він.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути