chrome firefox opera safari iexplorer

Школи та дошкільні заклади можуть стати останнім форпостом українськості

20 вересня 2010 о 09:19

10 вересня заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко спільно з народним депутатом Євгеном Сусловим провели зустріч з керівниками шкіл, дошкільних закладів та вчителями української мови і літератури міста Сквира (Київська область). Під час зустрічі Микола Томенко презентував та передав для шкіл міста диск «Класика української літератури. Живі голоси» та диск «Слуханка для української малечі» для дитячих садочків Сквири.
 
В розмові з присутніми, Микола Томенко відмітив, що фактично сьогодні вчителі у школах та вихователі у дошкільних закладах є останнім форпостом українськості. «Якщо і надалі влада буде автоматично замінювати українські цінності на радянські чи російські і буде опікуватися, як ми щоденно бачимо, створенням оргкомітетів по відзначенню ювілею чергового радянського космонавта чи партизана, а також максимально просувати і застерігати інтереси російської мови, знання про українську історію мову та культуру , як мінімум, державну службу та українські медіа буде залишати», — зазначив М.Томенко. «Це означає, що фактично останнім форпостом українськості залишатимуться школи і дошкільні заклади», — додав він.
 
При цьому заступник Голови ВР М.Томенко відзначив надзвичайно важливу місію вчителя у сьогоднішніх умовах. «Ми переживали різні періоди нищення української культури і освіти і я переконаний, що переживемо і цей наступ на українськість, якщо школи, дошкільні заклади та вищі навчальні заклади витримають це випробовування», — підкреслив він.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути