chrome firefox opera safari iexplorer

Вода у Чорному та Азовському морях прогріється до 20 градусів

08 травня 2013 о 11:22

Найкраща погода для виїзду на природу встановиться по всій території України. Вдень сонце прогріє повітря до 23–27 градусів тепла, а сьогодні синоптики очікують навіть 30 градусів!

Вода у Дніпрі вже прогрілася до 17,5 градуса. Про це «Україні молодій» повідомили в Укргідрометцентрі. А в Чорному морі на одеському узбережжі температура води становила 18 градусів, а в Азовському морі поблизу Керчі — 20 градусів тепла.

Для загартованих людей це нормальна температура води, тож уже можна відкривати купальний сезон.

Нинiшнiй травень уже побив температурні рекорди попередніх років. 4 травня було зафіксовано температурний максимум у Херсоні, де повітря прогрілося до 31 градуса. Це на 6 градусів вище за попереднiй температурний рекорд для України на початку травня.

Опадів протягом тижня не буде по всій території України. (Лише 11–12 травня очікуються дощі та грози за заході країни: у Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій, Волинській та Рівненській областях).

Народні прикмети вказують на те, що літо цього року буде сухим та спекотним. Старі люди кажуть, що за сухим травнем йде сухий червень. Якщо над деревами літає багато хрущів, це також свiдчить про посушливе і спекотне літо.

Розділи: Довкілля

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі