chrome firefox opera safari iexplorer

Ще одне посушливе літо може стати останнім для Куяльницького лиману

07 червня 2013 о 20:32

Всесвітньо відомий Куяльницький лиман втрачає воду. Громадські активісти переконують — ще одне посушливе літо може стати для лиману останнім, передає УНН з посиланням на “5 канал”.

Науковці підтверджують: цьогоріч рівень води в Куяльнику упав до історичного мінімуму. Навіть рясні снігопади ситуацію не виправили.

Близько ста років тому таку проблему уже вирішували. Тоді протягли трубу, і нею запустили з моря воду в лиман. Під час Другої світової війни водогін зруйнували.

На відновлення потрібні 200 тисяч гривень. Чиновники ж вирішили: остаточне слово — за фахівцями.

Дослідження обіцяють закінчити до вересня, ще півроку піде на розробку проектної документації. Активісти ж побоюються — до того часу, можливо, і рятувати буде нічого.

Екологи ж наполягають — якщо Куяльник не рятувати, то він протримається не більше кількох років.

Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі