chrome firefox opera safari iexplorer

Школи та дошкільні заклади можуть стати останнім форпостом українськості

20 вересня 2010 о 09:19

10 вересня заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко спільно з народним депутатом Євгеном Сусловим провели зустріч з керівниками шкіл, дошкільних закладів та вчителями української мови і літератури міста Сквира (Київська область). Під час зустрічі Микола Томенко презентував та передав для шкіл міста диск «Класика української літератури. Живі голоси» та диск «Слуханка для української малечі» для дитячих садочків Сквири.
 
В розмові з присутніми, Микола Томенко відмітив, що фактично сьогодні вчителі у школах та вихователі у дошкільних закладах є останнім форпостом українськості. «Якщо і надалі влада буде автоматично замінювати українські цінності на радянські чи російські і буде опікуватися, як ми щоденно бачимо, створенням оргкомітетів по відзначенню ювілею чергового радянського космонавта чи партизана, а також максимально просувати і застерігати інтереси російської мови, знання про українську історію мову та культуру , як мінімум, державну службу та українські медіа буде залишати», — зазначив М.Томенко. «Це означає, що фактично останнім форпостом українськості залишатимуться школи і дошкільні заклади», — додав він.
 
При цьому заступник Голови ВР М.Томенко відзначив надзвичайно важливу місію вчителя у сьогоднішніх умовах. «Ми переживали різні періоди нищення української культури і освіти і я переконаний, що переживемо і цей наступ на українськість, якщо школи, дошкільні заклади та вищі навчальні заклади витримають це випробовування», — підкреслив він.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути