chrome firefox opera safari iexplorer

Школи та дошкільні заклади можуть стати останнім форпостом українськості

20 вересня 2010 о 09:19

10 вересня заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко спільно з народним депутатом Євгеном Сусловим провели зустріч з керівниками шкіл, дошкільних закладів та вчителями української мови і літератури міста Сквира (Київська область). Під час зустрічі Микола Томенко презентував та передав для шкіл міста диск «Класика української літератури. Живі голоси» та диск «Слуханка для української малечі» для дитячих садочків Сквири.
 
В розмові з присутніми, Микола Томенко відмітив, що фактично сьогодні вчителі у школах та вихователі у дошкільних закладах є останнім форпостом українськості. «Якщо і надалі влада буде автоматично замінювати українські цінності на радянські чи російські і буде опікуватися, як ми щоденно бачимо, створенням оргкомітетів по відзначенню ювілею чергового радянського космонавта чи партизана, а також максимально просувати і застерігати інтереси російської мови, знання про українську історію мову та культуру , як мінімум, державну службу та українські медіа буде залишати», — зазначив М.Томенко. «Це означає, що фактично останнім форпостом українськості залишатимуться школи і дошкільні заклади», — додав він.
 
При цьому заступник Голови ВР М.Томенко відзначив надзвичайно важливу місію вчителя у сьогоднішніх умовах. «Ми переживали різні періоди нищення української культури і освіти і я переконаний, що переживемо і цей наступ на українськість, якщо школи, дошкільні заклади та вищі навчальні заклади витримають це випробовування», — підкреслив він.

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі