chrome firefox opera safari iexplorer

До Києва їде унікальна виставка грузинської художниці

11 червня 2013 о 15:22

В українській столиці вперше покажуть роботи 45-річної грузинської художниці Русудан Петвіашвілі — відомого у світі майстра графіки і техніки розпису по шовку. Унікальність її робіт полягає в тому, що всі вони виконані в одне торкання без відриву від аркуша.

В експозицію увійшли 30 картин. Вони будуть представлені у Київському національному музеї російського мистецтва. Виставка триватиме з 20 червня по 3 липня, вартість квитків складе для дорослих — 30 грн, для студентів — 15 грн, пенсіонерів та дітей — 5 грн.

Роботи Петвіашвілі називав геніальними Пабло Пікассо, своє захоплення ними висловлювали Джордж Буш і Маргарет Тетчер. Картини Русудан прикрашають президентський палац Грузії, вона — улюблена художниця Михайла Саакашвілі. Кембриджський Біографічний Центр (Англія) включив Русудан у книгу «2000 видатних людей ХХ століття».

liveinternet.ru

 liveinternet.ru

Талант Петвіашвілі проявився у ранньому дитинстві. Її головний вчитель — батько, який дозволяв дочці розмальовувати навіть стіни квартири. Перша виставка Русудан відкрилася у Тбілісі у 1974 році, коли дівчинці було всього 6 років. У 1982-му у французькому Сент-Йорі пройшла наукова конференція, присвячена феномену Петвіашвілі.

Під час навчання у Тбіліській державній художній академії Русудан проілюструвала книгу «Витязь у тигровій шкурі» Шота Руставелі. У наступні кілька років з її малюнками вийшло безліч видань, в тому числі «Грузинські народні казки» та рукописна Біблія давньогрузинською мовою.

Виставки Петвіашвілі з великим успіхом проходять у Парижі, Відні, Будапешті, Мадриді, Лондоні, Москві, Тбілісі. Значну частину часу художниця працює у Тбілісі, але кілька місяців у році проводить у своїй майстерні у Парижі.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути