chrome firefox opera safari iexplorer

В Одеський оперний театр тепер простіше потрапити на екскурсію

24 липня 2013 о 09:05

Одеському національному академічному театрі опери та балету з 26 липня спростили порядок проведення екскурсій для туристів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вчора в ході екскурсії-брифінгу для журналістів повідомила екскурсовод театру Марія Кислова.

За її словами, новий екскурсійний проект припускає спрощений вхід для всіх охочих – без попередньої заявки, до якої раніше потрібно було додати певні документи, включаючи копію паспорта.

Кислова сказала, що є багато охочих подивитися театр. На екскурсію можна потрапити по п'ятницях і суботах за годину до початку вистави.

«Зараз починаються гастролі «Російського балету». Тому початок екскурсій буде о 19.00. Проте з відкриттям сезону екскурсії починатимуться о 17.30», — сказала Кислова.

Ціна — 100 грн з особи, для дітей — безкоштовно, тривалість екскурсії — близько 50 хвилин.

Відвідувачам розкажуть, як збирали гроші на будівництво нинішньої будівлі після пожежі, яка знищила перший Міський театр у 1873 році; як рятували театральні декорації, завісу, нотну бібліотеку та й сам театр під час Великої Вітчизняної війни; як піднімали «з-під землі» будівлю у наш час і багато іншого.

Екскурсії проводитимуть професійні гіди і знавці історії театру. Відвідувачам буде дозволено фотозйомку.

Одеський національний академічний театр опери та балету побудований у 1809 році.

Автори проекту – австрійські архітектори Ф.Фельнер і Г.Гельмер. Архітектура будівлі поєднує риси ренесансу і бароко.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути