chrome firefox opera safari iexplorer

Освітянські «експерименти» Табачника викликають обурення у науковців

02 вересня 2013 о 11:41

Згідно з нововведенням, усім нинішнім п'ятикласникам після девятого класу доведеться обрати профіль навчання. Наразі вся підготовка до профільного навчання залишається лише на папері.

Згідно з нею, у десятому та одинадцятому класах залишиться тільки шість обов'язкових предметів: математика, іноземна мова, природознавство, українська мова та література, історія України і всесвітня, а також фізкультура. Усе інше учні обиратимуть самостійно, повідомляє ТСН. 

«Ви захоплюєтеся українською літературою й історією України – у вас буде шість уроків, а фізики два», — пояснив голова Міносвіти Дмитро Табачник. 

Через фізику профільне навчання і почали критикувати. Українські науковці написали міністрові Табачнику відкритий лист: «Ви виховуєте націю невігласів — не може бути такого, щоб фізика не увійшла до переліку обов»язкових предметів", — обурилися науковці. 

«Просто більше годин на якийсь предмет за відсутності бази, технології і таке інше — це також буде профанація профільного навчання», — вважає заслужений вчитель України Віктор Громовий. 

Дехто називає профанацією й інше нововведення Міністерства освіти. Цього року всі п'ятикласники обов'язково мусять вивчати другу іноземну мову на вибір. Офіційно це називається новим державним стандартом. 

«Новий стандарт вступає в силу з першого вересня, а виконувати цей стандарт немає кому», — нарікає заступник директора загальноосвітньої школи Інна Нестоїтер. 

Проте чиновники заперечують брак кадрів і звітують натомість про те, що найбільше українських школярів другою іноземною обрали німецьку та російську. 

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути