chrome firefox opera safari iexplorer

Освітянські «експерименти» Табачника викликають обурення у науковців

02 вересня 2013 о 11:41

Згідно з нововведенням, усім нинішнім п'ятикласникам після девятого класу доведеться обрати профіль навчання. Наразі вся підготовка до профільного навчання залишається лише на папері.

Згідно з нею, у десятому та одинадцятому класах залишиться тільки шість обов'язкових предметів: математика, іноземна мова, природознавство, українська мова та література, історія України і всесвітня, а також фізкультура. Усе інше учні обиратимуть самостійно, повідомляє ТСН. 

«Ви захоплюєтеся українською літературою й історією України – у вас буде шість уроків, а фізики два», — пояснив голова Міносвіти Дмитро Табачник. 

Через фізику профільне навчання і почали критикувати. Українські науковці написали міністрові Табачнику відкритий лист: «Ви виховуєте націю невігласів — не може бути такого, щоб фізика не увійшла до переліку обов»язкових предметів", — обурилися науковці. 

«Просто більше годин на якийсь предмет за відсутності бази, технології і таке інше — це також буде профанація профільного навчання», — вважає заслужений вчитель України Віктор Громовий. 

Дехто називає профанацією й інше нововведення Міністерства освіти. Цього року всі п'ятикласники обов'язково мусять вивчати другу іноземну мову на вибір. Офіційно це називається новим державним стандартом. 

«Новий стандарт вступає в силу з першого вересня, а виконувати цей стандарт немає кому», — нарікає заступник директора загальноосвітньої школи Інна Нестоїтер. 

Проте чиновники заперечують брак кадрів і звітують натомість про те, що найбільше українських школярів другою іноземною обрали німецьку та російську. 

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини освіти

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути