chrome firefox opera safari iexplorer

Сейсмологи прогнозують в Україні землетрус силою 8-9 балів

09 вересня 2013 о 13:00

Сейсмологи рекомендують жителям південних і західних регіонів України бути готовими до природних катаклізмів
Учені румунського Географічного товариства попереджають Україну про можливий землетрус силою 8-9 балів.
На думку фахівця з геофізики Роя Ніку, землетрус з епіцентром поблизу Кишинева може статися вже в найближчі сім днів.
Зазначають, що землетрус може бути потужнішим, аніж 31 серпня 1986 року, коли внаслідок дії стихії в Кишиневі були жертви, а по медичну допомогу звернулося близько тисячі осіб.  
Було пошкоджено 55 тис. житлових будинків, сотні шкіл, дошкільних установ і промислових підприємств.
 
Румунські сейсмологи рекомендують жителям південних і західних регіонів України бути готовими до природних катаклізмів. Стихійне лихо може привести за собою урагани та морські шторми. Однак, як стверджують фахівці, для малих акваторій це не становить небезпеки.
 
Зазначають, що Київ і прилеглі райони, швидше за все, підземних поштовхів не відчують.

Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути