chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк вводить 50 копійок із нового матеріалу

13 вересня 2013 о 14:03

Національний банк України з 1 жовтня вводить розмінну монету номіналом 50 копійок із нового матеріалу.

Про це у прес-службі Нацбанку повідомили агентству «Інтерфакс-Україна».

«До 2013 року для карбування розмінних монет номіналом 50 копійок використовувалися заготовки, виготовлені зі сплаву алюмінієвої бронзи. Монети номіналом 50 копійок із низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям вводяться в обіг із 1 жовтня 2013 року», — зазначили там.

Згідно з повідомленням, введення в обіг монет з низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям закріплено згідно з постановою НБУ № 287 від 17 липня 2013 року. Рішення ухвалено з урахуванням міжнародного досвіду.

У прес-службі НБУ наголосили, що монети старого зразка не вилучатимуть з обігу.

«Основна передумова зміни матеріалу заготовок (і це є загальносвітовою тенденцією) — підвищення вартості кольорових металів (і сплавів) на міжнародному ринку, що призводить до збільшення собівартості виготовлення розмінних монет», — роз'яснили в Нацбанку.

За оцінкою НБУ, зміна матеріалу монет не чинитиме впливу на строки обігу розмінних монет та їх захищеність від підробки.

Для карбування розмінних монет в Україні використовуються іржостійка сталь (монети номіналом — 1, 2, 5 коп. ) та алюмінієва бронза (монети номіналів — 10, 25 і 1 грн). До початку серпня 2013 року в обігу перебували понад 1,008 млрд монет номіналом 50 коп.

У повідомленні також наголошується, що НБУ продовжить роботу з оптимізації технічних характеристик наявних грошових знаків, зокрема, розмінних монет середніх номіналів.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути