chrome firefox opera safari iexplorer

Оксана Забужко стала лауреатом літературної премії Angelus

20 жовтня 2013 о 09:45

Автор книги «Музей покинутих секретів» Оксана Забужко та перекладач Катажина Котинська стали лауреатами восьмої літературної премії Angelus-2013.

Про це повідомляється на сайті організаторів премії Аngelus.

Як зазначила під час церемонії нагородження голова жюрі Angelus Наталя Горбаневська, цьогоріч експерти «вирішили нагородити книгу, яка пронизана історією та сьогоденням, в якій є і магія, і любов, зрада і смерть».
Приймаючі нагороду, Забужко зазначила: «Я втратила дар мови. Я розумію, чому голівудські зірки ридають, коли отримують Оскара».

Призом літературної премії Angelus є чек на 150 тис. злотих та статуетка авторства врацлавського скульптора Єви Россано.

У 2013 році, окрім Забужко, на премію були номіновані Карл-Маркус Гаусс «У джунглях мегаполісу» (переклад з німецької), Казімеж Орлось"Будинок під Лютнею", «Це ніч» Людмили Петрушевської, «Морфій» Щепана Твардоха, «Щоденник» Єжи Пільха та «Грохув» Анджея Стасюка.

Як відомо, раніше премію Angelus отримав ще один українець — Юрій Андрухович.

Організатором та засновником Центрально-Європейської літературної премії Angelu, яка вручається з 2006 року, є Вроцлав. Щорічно переможців конкурсу нагороджують за кращу книгу прози, опубліковану польською мовою. Лауреатом може стати письменник з 21 країни Центральної Європи (Албанія, Австрія, Білорусь, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва , Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна чи Угорщина).

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути