chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці стартував 43-й кінофестиваль «Молодість»

20 жовтня 2013 о 10:32

Загальним гаслом, об'єднуючим програму кінофестивалю «Молодість», що відкривається в суботу є толерантність. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив гендиректор фестивалю Андрій Халпахчі.

Андрій Халпахчі зазначив, що організатори заходу отримали до програми фестивалю саме ті фільми, на які розраховували.

«В принципі, все, що хотіли, те й отримали. Правда, в останній момент зняли з конкурсу російський фільм 2013 р. режисерів-дебютантів Наташі Меркулової та Олексія Чупова „Інтимні місця“, оскільки він вийшов в прокат наприкінці вересня. Це єдина зміна в програмі», — зазначив організатор.

"Добре, що було з чого обирати. У програмі «Фестиваль фестивалів» у нас переможці Берлінале, Венеції, Сан-Себастьяна. Велика програма з Канн. Однак володар «Золотої пальмової гілки» — картина «Життя Адель» французького режисера Абделатіфа Кешиша — у програмі «Молодості» все ж відсутня, оскільки наші колеги хочуть поставити цей фільм у прокат незабаром. Це, мабуть, єдина картина, якою хотілося б доповнити програму «Фестиваль фестивалів», — додав він.

На питання ZN.UA щодо наскрізного мотиву заходу Хапахчі відповів: «Зазвичай я не дуже люблю це питання. Кіно як жанр і за змістом, і за формами повинно бути досить різноманітним, а не звужуватися до однієї теми. Коли формується програма, то лише проглядає якась загальна ідея. В цьому році цією „загальною ідеєю“ або „загальним слоганом“, як мені здається, є... толерантність. Причому у всіх її проявах. І в політиці, і в релігії, і в расових, і в сексуальних питаннях. Тобто ракурс тут дуже широкий. Та й тема ця насправді сьогодні дуже важлива».

Нагадаємо, 43-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» стартував в суботу, 19 жовтня. О 15.00 в «Мистецькому Арсеналі» відбулся відкриття фотовиставки робіт спеціального гостя «Молодості» — австрійського режисера Ульріха Зайдля. О 17.00 в палаці «Україна» розпочалася урочиста церемонія відкриття фестивалю та показ фільму «Валенса. Чоловік надії» польського режисера Анджея Вайди.

У рамках «Молодості» покажуть 10 фільмів, номінованих на премію Американської кіноакадемії «Оскар». Серед таких картин: голландський фільм «Боргман» (режисер Алекс ван Вармердам), бельгійський «За разорванному колі» (режисер Фелікс ван Гронінген), німецька стрічка «Свіжі дні» (режисер Георг Маасу), румунська «Поза дитини» (режисер Калин Петер Нецер).

Локаціями фестивалю традиційно будуть кінотеатри «Київ», «Кінопанорама», «Жовтень» і «Київська Русь».

Закриття кінофестивалю пройде 26 жовтня в кінотеатрі «Київська Русь».

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути