chrome firefox opera safari iexplorer

Близько 78% українців живуть на межі бідності

20 жовтня 2013 о 13:39

Останнім часом розрив у рівні доходів між містом і селом скоротився. Але не тому, що поліпшується життя сільського населення, а тому, що погіршуються показники в містах, у першу чергу — в малих.

25% українців живе на суму, що менша від прожиткового мінімуму, а близько 78% — на межі бідності. Причому ці показники найближчим часом можуть погіршитися, пише Україна молода.

Про це повідомила завідувачка відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії і соціальних дослі­джень НАН України Людмила Черенько.

«Зазвичай позитивну стабільну ситуацію з бідністю» мають Київ, Івано–Франківська, Львівська області, кілька східних регіонів — Донецьк, Запоріжжя і Харків. Традицiйно складна ситуацiя у Волинській, Кіровоградській областях, також до цього списку потрапляють іноді Рівненська, Тернопільська і Хмельницька області. І якщо рівень абсолютної бідності в нас вдалося стабілізувати, то статки середнього класу знизилися.

За даними звіту Wolrd Ultra Wealth Report–2012–2013, Україна займає 19–те місце в Європі — тут налічується 480 мільйонерів, чий капітал перевищує 30 млн. доларів, щороку їх кількість зростає. Однак на боротьбу з бідністю це не надто впливає.

«Яким би не було економічне зростання, все одно від нього ефект розподілиться пропорційно між групами населення — бідні не одержать у рівних частинах iз багатими від цього економічного зростання. Фактично вони відірвуться від багатих ще далі», — констатує Людмила Черенько.

Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути